5 вересня

«Спочатку я винайшов велосипед. У прямому і переносному сенсі », - Ростислав Потопаїв, Moveone

logo
2018
Самокат був розроблений в середині XVIII століття і до сих пір популярний у США і країнах Європи. В Україні його популярність незаслужено низька, вважає Ростислав Потопаїв, творець українського інноваційного футбайка (велосамокату) Moveone.
 
 
 
Особливістю розробленого ним персонального транспортного засобу для дорослих є складна рама в стилі high-tech (складання в один клік), великі колеса: 20 "- переднє і 16" - заднє, невеликий розмір у складеному стані, виразна Х-подібна рульова колонка, велика зручна дека, інтегрований LED, спеціальний ролик для перевезення у складеному вигляді. Крім того, стверджує творець, це - не тільки засіб для прогулянок і проведення дозвілля, але і незамінний помічник у подорожі, фітнес-тренажер, і зручний для повсякденного життя у великому місті транспорт.
 
 
 
Зараз команда Moveone розробляє наступне покоління продуктів - електросамокати (пробіг до 50 км на одному заряді при швидкості 25 км / год, вантажопідйомність до 150 кг), які можна буде використовувати навіть для локальних вантажоперевезень.
 
 
 
Редакція сайту HUB 4.0 розпитала лідера команди про його винахід.
 
 
 
- Мене звуть Ростислав. Я - дизайнер, живу і працюю у Києві. Свого часу я шукав щось зручне і компактне, що дозволило б пересуватися по місту комфортно і швидко. Moveone став розвитком моєї ідеї створення транспортного засобу для мегаполісу. Незабаром я зрозумів, що представлені на ринку самокати зі стандартними колесами можуть їздити не по всім дорожнім покриттям. У пошуках рішення я перепробував все, що є на ринку України, після чого задумався про самокати з великим діаметром коліс.
 
 
 
Спочатку я винайшов велосипед - у прямому і переносному сенсі. Початкова версія самоката не володіла компактністю: по-перше, мене не задовольняла габаритність цього пристрою; по-друге, він просто не складався у багажник автомобіля. Після цього я вирішив спроектувати самокат, здатний складатися в один клік, мобільний і зручний.
 
 
 
- Розкажіть про створений Moveone?
 
 
 
- Півтора року роботи, ескізи, моделювання, креслення, консультації з фахівцями, вибір матеріалів - все заради створення власного самоката. З самого початку задумка полягала в збірці самокатів виключно в Україні, без китайських запчастин. Скільки вже можна все брати в Китаї, у нас теж є нормальна виробнича база.
 
 
 
Для реалізації проекту ми зупинилися на досить брутальному матеріалі - конструкційній сталі. Те, що завжди є в наявності і випускається українськими підприємствами. Незважаючи на це, вага кінцевого продукту виявилася досить скромною для велосамокатів - рама близько 6,5 кг, решту ваги додають колеса та навісне обладнання.
 
 
 
Процес розробки і створення виявився набагато значнішим, ніж передбачалося спочатку. Складністю стали довгі і болісні пошуки підрядника. Деякі моменти довелося переформувати і зосередитися на створенні макета. Потім я пішов по заводам, майстерням і гаражам Києва. Як виявилося, що не так-то й просто зробити діючий прототип, а тим більше - довести модель до серійного випуску.
 
 
 
Згодом мені вдалося знайти хлопців, які надали допомогу у створенні промислового зразка. Вони порадили почати з конструкторського опрацьовування. Порадившись з командою, ми вирішили погодитися на це і передали всі наші напрацювання конструктору. Процес зайняв приблизно сезон, після чого ми отримали перший прототип. Протестувавши його ми відразу зрозуміли, що зробили класну штуку!
 
 
 
Проте, у рамках розробки були не витримані певні вимоги і нам довелося допрацювати прототип. Переробка зайняла у нас ще близько шести місяців і лише до кінця зими 2018 роки ми отримали зразок для виробництва.
 
 
 
- Хто увійшов в команду і яка їхня роль в створенні Moveone?
 
 
 
- Моя команда - команда класичного винахідника: сім'я, родичі і друзі, у міру сил і можливостей надають допомогу в рамках своїх компетенцій і навичок. Їх підтримка і щира зацікавленість у проекті дозволяють не опускати руки. Вони надихають, мотивують і допомагають продовжувати вірити у те, що Moveone завоює серця справжніх урбаністів - як в Україні, так і у світі.
 
 
 
- Як просуваєте свій винахід?
 
 
 
- З готовим зразком ми відвідали профільні виставки, де зібрали позитивні відгуки. Натхненні успіхом, почали збирати кошти на невелику серію.
 
 
 
У цей момент ми ще раз відчули, наскільки виробництво і маркетинг взаємопов'язані. Це - замкнене коло, в якому одна частина неможлива без іншої. Ми як і раніше робимо все паралельно: шукаємо підрядника на виробництво, збираємо замовлення і рекламуємо себе.
 
 
 
Зараз у нас є партнер, який на досить якісному рівні збирає для нас самокати. Завдяки цьому, ми вирішили виробничу частину і тепер наше завдання - просування продукту: ми хочемо навчити городян користуватися Moveone. Не тільки для пересування «робота-дім», а й для спорту, для туризму, для приємного та корисного проведення дозвілля та, звичайно, для задоволення. Ми ділимося інформацією у соцмережах, беремо участь у заходах, влаштовуємо покатушки з можливістю тестування й т.д.
 
Наш самокат орієнтований на дорослу аудиторію, що ускладнює просування - люди просто соромляться бути вільними від стереотипів. Футбайк Moveone не має вікової стелі, підходить всім від 12 років і старше. З точки зору оздоровчої функції, самокат підходить для профілактики координації рухів, покращує роботу вестибулярного апарату, задіює ті м'язи, які не використовуються на велосипеді і, тим більше, в автомобілі. Підходить для людей з різним рівнем фізичної підготовки. Для катання підходить будь-яке дорожнє покриття. Самокат Moveone - за здоровий спосіб життя і дбайливе ставлення до навколишнього середовища, а його величезною перевагою є уникнення стояння в заторах.
 
 
До того ж, він досить стильний, що дозволяє йому бути гарним подарунком і привертати увагу до свого хозяїна.
 
 
- Яка вартість Moveone і де можна його купити?
 
 
Основний канал комунікації з клієнтами - передзамовлення, у цьому випадку самокат обійдеться в $ 250. Якщо покупець хоче готовий екземпляр (за умови наявності на складі), ми просимо $ 299. Ми намагаємося працювати ітераціями краудфандінга: збираємо певну кількість замовлень, щоб потім зробити дрібносерійну партію. Подивитись на самокат у реальному житті можна в «Галереї інновацій» у HUB 4.0, а замовлення ми набираємо через сайт і соціальні мережі.
 
 

Більше новин
 • 15 травня
  Детальніше

  Чому варто вибрати HUB 4.0_CAMPUS?

  Подробнее
 • 07 червня
  детальніше

  HUB 4.0 шукає адміністратора рецепції!

  Подробнее
ua