Дайджест техно-новин 31 серпня — 6 вересня

04.09.2020
Ірина Семічастна
Дайджест техно-новостей 05 - 12 июня

ТЕХНОЛОГІЇ. СЬОГОДНІ

Україна – № 1 у світі з використання криптовалют
Популярність цифрової валюти пояснюють відсутністю фондового ринку й обмежень міжнародних переказів. Ще одним із показників, завдяки яким Україна посіла перше місце в рейтингу є те, що в нашій державі одна з найбільших світових спільнот блокчейн-розробників та криптоентузіастів. При тому значна частина криптовалютного ринку в країні все ще залишається в «тіні».
Детальніше

ТЕХНОЛОГІЇ. ЗАВТРА

Електромобілі Tesla навчились реагувати на світлофор та дорожні знаки
Тепер електромобіль буде інформувати водія про необхідність пригальмувати, а спеціальний звуковий сигнал — про зміну кольору світлофора на зелений. Такі нововведення не є автопілотом, а радше служать допомогою тому, хто за кермом: фінальне рішення досі приймає водій.
Детальніше

ГРОШІ. СВІТ

Прибутки Zoom рекордно зросли за 3 місяці
З травня по липень 2020 року доходи популярної програми для відеоконференцій збільшились на 355% порівняно з попереднім кварталом. Виручка ZOOM сягнула 663,5 мільйона доларів. Таких результатів компанії вдалося досягти саме завдяки корпоративним користувачам із високим обсягом капіталу. Зараз таких клієнтів майже тисяча.
Детальніше

СТАРТАПИ. УКРАЇНА

4 стартапи українського походження увійшли до списку найдорожчих у світі
Аналітична платформа CB Insights створила список 490 єдинорогів з усього світу. Чотири з них —  Revolut, Grammarly, Bitfury та GitLab засновані українцями.
Revolut ($5,5 млрд) — фінтех компанія, яка надає банківські послуги. Один із співзасновників — одесит Влад Яценко.
Grammarly ($1 млрд) — онлайн-сервіс для допомоги в написанні текстів англійською. Компанію заснували три українці — Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лідер.
Bitfury ($1 млрд) — промисловий майнер і розробник програмного забезпечення для роботи з блокчейном «Біткоїна». Компанію заснували українець Валерій Небесний та латвієць Валерій Вавилов.
GitLab( $2,7 млрд) — хмарний сервіс для програмістів. Заснував українець Дмитро Запорожець разом із партнером із Нідерландів.
Детальніше

Українські розробники роборуки Esper Bionics отримали інвестиції від фонду SMRK
Суму угоди сторони не розголошують. Команда Esper Bionics займається розробкою протеза з функцією інтуїтивного контролю — Esper Hand. Інвестиції SMRK компанія витратить на доопрацювання ринкового продукту, налаштування потужностей для серійного виробництва і розширення штату. До кінця 2021 року команда стартапу планує встановити 20 протезів у рамках бета-тестування.
Детальніше